صفحه شخصی گروه رسانه‌ای دیرین   
 
نام و نام خانوادگی: گروه رسانه‌ای دیرین
استان: اصفهان - شهرستان: اصفهان
شغل:  آگاهی‌رسانی تخصصی به متخصصانِ جامعه‌ی مهندسی
تاریخ عضویت:  1390/09/05
 روزنوشت ها    
 

 تازه‌ترین یافته‌ها در زمینه‌ی تندرستی بخش عمومی

4


گروهی از دانشمندان به رهبری دکتر داریوش مظفریان، مدیر ایرانی آموزشکده‌ی دانش خوراک و تندرستی «فریدمن» در دانشگاه «تافتس» امریکا، به این حقیقت دست یافته‌اند که اعمال تغییرات جدی و کوچک بر انواع خوراک‌های غنی از کربوهیدرات و پروتیین می‌تواند در بلندمدت پیامدها و اثرهایی شایان‌توجه بر وزن افراد داشته باشد.
به گزارش سرویس پژوهشی خبرگزاری ایسنا، بر پایه‌ی بیش از شانزده سال بررسی 120هزار مرد و زن در قالب سه مطالعه‌ی بلندمدتِ متخصصان تندرستی امریکا، این گروه پژوهشی دریافت که رژیم‌های دارای بار قند خون (GL) بالای ناشی از خوردن غلات خالص، نشاسته و قندها، با افزایش وزن ارتباط بیش‌تری دارند. بررسی‌‌های پیشین، ارتباطِ GL با بیماری‌های مزمنی مانند دیابتِ گونه‌ی 2 آشکار کرده بودند، اما روشن نکرده بودند که GL چه‌گونه با گذر سال‌های بسیار بر افزایش وزن اثر می‌گذارد.
در پژوهش یادشده، دانشمندان این نکته را بررسی کردند که آیا تغییرات در GL در بلندمدت بر رابطه‌ی میان خوراک‌های غنی از پروتیین و افزایش وزن اثرگذار است یا نه؟
دکتر مظفریان و همکارانش در این پروژه، هر چهار سال یک بار، رابطه‌ی میان تغییرات در خوراک‌های پروتیینی و افزایش وزن را بررسیدند. بر پایه‌ی گفته‌های گروه پژوهشی، افزایش مصرف گوشت قرمز و گوشتِ فرآوری‌شده به‌شدت با افزایش وزن مرتبط است. همچنین، افزایش مصرف ماست، خوراک‌های دریایی، مرغ بی‌پوست و آجیل‌ها به‌شدت با کاهش وزن مرتبط است و مطالعه‌شوندگان هر چه بیش‌تر از این مواد مصرف کردند، دچار افزایش وزن کم‌تری شدند. افزون بر این، افزایش فرآورده‌های شیری مانند پنیر پرچرب، شیر کامل و شیر کم‌چرب به گونه‌ای شایان‌توجه موجب افزایش یا کاهش وزن نمی‌شود.
رشته‌بررسی‌های انجام‌گرفته همچنین آشکار کردند هنگامی که افراد بیش‌تر فرآورده‌های شیریِ کم‌چرب‌ مصرف می‌کردند، مصرف کربوهیدرات‌ها در آن‌ها افزایش می‌یافت و این موضوع موجب افزایش وزن آن‌ها می‌شد. این یعنی مردم در گذر سال‌ها، پایین بودنِ کالری‌ها در فرآورده‌های شیریِ کم‌چرب را با افزایش دادنِ مصرف هیدروکربنات‌ها جبران می‌کنند.
دانشمندانِ دست‌اندرکار این پژوهش، چندین رابطه میان تغییرات در خوراک‌های غنی از پروتیین و تغییرات GL در رژیم خورد و خوراک را نیز شناسایی کردند. برای نمونه، افزایش مصرف خوراک‌های مرتبط با افزایش وزن مانند گوشت قرمز و همزمان افزایش GL با خوردن کربوهیدرات‌های کم‌کیفیت مانند نان سفید، ارتباط این خوراک‌ها با افزایش وزن را تأیید و تقویت کرد، اما کاهش GL با خوردن گوشت قرمز به همراه سبزیجات، این افزایش وزن را مهار کرد.
در مورد ماهی، آجیل‌ها و دیگر خوراک‌های مرتبط با کاهش وزن، کاهش دادنِ GL اثر کاهش‌دهنده‌ی وزنِ این خوراک‌ها را افزایش داد؛ درحالی‌که افزایش GL اثر کاهش‌دهنده‌ی وزن توسط آن‌ها را مهار کرد. گرچه خوراک‌های دیگری مانند تخم‌مرغ و پنیر با تغییر وزن مرتبط نبودند، اما هنگامی که مصرف این خوراک‌ها در ترکیب با GL بالا بیش‌تر می‌شد، آن‌ها با افزایش وزن ارتباط می‌یافتند.
از سوی دیگر، هنگامی که مصرف تخم‌مرغ و پنیر در ترکیب با GL پایین افزایش یافت، وزن شرکت‌کنندگان کاهش یافت. دکتر داریوش مظفریان، مدیر آموزشکده‌ی «فریدمن»، در این باره گفت: «بررسی ما نشان می‌دهد که محاسبه‌ی کالری، کارآمدترین راهبرد و استراتژی برای مدیریت و پیش‌گیری از افزایش وزن در بلندمدت نیست؛ بلکه شماری از خوراک‌ها به پیش‌گیری از افزایش وزن کمک می‌کنند و شماری از آن‌ها نیز به آن دامن می‌زنند.»
وی افزود: «همچنین، ترکیب خوراک‌ها نیز در این میان تفاوت زیادی پدید می‌آورد؛ یافته‌های ما نشان می‌دهند که برای پیش‌گیری از افزایش وزن، نباید بر خوراک‌های ویژه‌ی غنی از پروتیین مانند ماهی، آجیل و ماست تأکید کرد؛ بلکه باید بر پرهیز از مصرف دانه‌های خالص، نشاسته‌ و قندها برای به حداکثر رساندنِ سودمندیِ این خوراک‌های غنی از پروتیین سالم تمرکز داشت. همچنین، باید بر بهره‌مندی از سودمندیِ خوراک‌های دیگر مانند تخم‌مرغ‌ و پنیر و نیز کاهش افزایش وزنِ مرتبط با گوشت تأکید کرد.»
دکتر مظفریان و گروه پژوهشی‌اش در این بررسی بر پرسش‌نامه‌هایی متمرکز بر موضوع خوراک در قالب سه پژوهش متکی بودند که پزشکان، پرستاران و دیگر افراد متخصص بخش مراقبت‌ها در سراسر ایالات متحده در آن شرکت داشتند.
مطالعه‌های بیش‌تر برای بررسی ارتباط خوراک‌های غنی از پروتیین و کربوهیدرات‌ها با مدیریتِ وزن در جوامع دیگر کارساز خواهد بود. جزییاتِ این دستاورد علمی در مجله‌ی «The American Journal of Clinical Nutrition» ارائه شده است.

برگرفته از : www.isna.ir
ویرایش و آماده‌سازی : گروه رسانه‌ای دیریندوشنبه 22 تیر 1394 ساعت 10:17  
 نظرات    
 
گروه رسانه‌ای دیرین 23:14 دوشنبه 22 تیر 1394
2
 گروه رسانه‌ای دیرین


همان‌گونه که در متن روزنوشت هم گفته‌ایم، بنا داریم از این پس آگاهی‌های فشرده‌ای را در زمینه‌ی تندرستی و سلامت در اختیار کاربران و مخاطبان گروه دیرین بگذاریم. در همین راستا، خواهیم کوشید از این تاریخ هر شب در همین صفحه یک بسته‌ی فشرده‌ی آگاهی‌رسانی (خبر یا داده‌نگاره یا ...) پیش روی شما مخاطبان ارجمند بگذاریم.


Tandorosti002
گروه رسانه‌ای دیرین 23:59 دوشنبه 22 تیر 1394
2
 گروه رسانه‌ای دیرین


Tandorosti003
برگرفته از :
www.thehealthsite.comگروه رسانه‌ای دیرین 23:49 سه شنبه 23 تیر 1394
1
 گروه رسانه‌ای دیرین

همان‌گونه که در متن روزنوشت گفته‌ایم و دیشب هم بازگفتیم، بنا داریم از این پس آگاهی‌های فشرده‌ای را در زمینه‌ی تندرستی و سلامت (در قالب بسته‌های فشرده‌ی رسانه‌ای: خبر یا داده‌نگاره یا ...) در اختیار کاربران iiiwe و پیش روی مخاطبان گروه دیرین بگذاریم.

در همین راستا، دیشب داده‌نگاره‌ی «یازده دانستی شگفت‌انگیز درباره‌ی قلب انسان» و خبر «چاقی، فراگیرترین بیماریِ سده‌ی کنونی» را ارائه کردیم؛ و امشب هم از مخاطبان ارجمندمان دعوت می‌کنیم داده‌نگاره‌ی زیر را که دربردارنده‌ی همه‌ی دانستنی‌های پایه درباره‌ی «فشار خون بالا» است، ملاحظه و مطالعه بفرمایند :


فشار خون بالا
گروه رسانه‌ای دیرین 23:21 آدینه 26 تیر 1394
1
 گروه رسانه‌ای دیرین

همان‌گونه که در متن روزنوشت گفته‌ایم و در کامنت پیشین هم بازگفتیم، بنا داریم از این پس آگاهی‌های فشرده‌ای را در زمینه‌ی تندرستی و سلامت (در قالب بسته‌های فشرده‌ی رسانه‌ای: خبر یا داده‌نگاره یا ...) در اختیار کاربران iiiwe و پیش روی مخاطبان گروه دیرین بگذاریم.

در همین راستا، در شب‌های پیشین داده‌نگاره‌های «یازده دانستی شگفت‌انگیز درباره‌ی قلب انسان» و «فشار خون بالا» و خبر «چاقی، فراگیرترین بیماریِ سده‌ی کنونی» را ارائه کردیم؛ و امشب هم از مخاطبان ارجمندمان دعوت می‌کنیم داده‌نگاره‌ی زیر را که دربردارنده‌ی همه‌ی دانستنی‌های پایه درباره‌ی «کلسیم مورد نیاز تن انسان» است، ملاحظه و مطالعه بفرمایند :


Dirin-Tandorosti002
گروه رسانه‌ای دیرین 23:59 آدینه 26 تیر 1394
1
 گروه رسانه‌ای دیرین


Dirin-Tandorosti003
برگرفته از :

www.thehealthsite.comگروه رسانه‌ای دیرین 04:26 یکشنبه 28 تیر 1394
1
 گروه رسانه‌ای دیرین

همان‌گونه که پیش‌تر هم گفتیم، بنا داریم از این پس آگاهی‌های فشرده‌ای را در زمینه‌ی تندرستی و سلامت (در قالب بسته‌های فشرده‌ی رسانه‌ای: خبر یا داده‌نگاره یا ...) در اختیار کاربران iiiwe و پیش روی مخاطبان گروه دیرین بگذاریم.

در همین راستا، امشب هم از مخاطبان ارجمندمان دعوت می‌کنیم داده‌نگاره‌ی زیر را که دربردارنده‌ی همه‌ی دانستنی‌های پایه درباره‌ی «بیماری میگرن و مراحل آن» است، ملاحظه و مطالعه بفرمایند :


Dirin-Tandorosti004
گروه رسانه‌ای دیرین 12:50 یکشنبه 28 تیر 1394
1
 گروه رسانه‌ای دیرین


همان‌گونه که پیش‌تر هم گفتیم، بنا داریم از این پس آگاهی‌های فشرده‌ای را در زمینه‌ی تندرستی و سلامت (در قالب بسته‌های فشرده‌ی رسانه‌ای: خبر یا داده‌نگاره یا ...) در اختیار کاربران iiiwe و پیش روی مخاطبان گروه دیرین بگذاریم.

در همین راستا، این بار از مخاطبان ارجمندمان دعوت می‌کنیم داده‌نگاره‌ی زیر را که دربردارنده‌ی دانستنی‌های پایه درباره‌ی «پیامدهای زیان‌بار نداشتن خواب شبانه» است، ملاحظه و مطالعه بفرمایند :

Dirin-Tandorosti005
گروه رسانه‌ای دیرین 18:58 دوشنبه 29 تیر 1394
1
 گروه رسانه‌ای دیرین


گفتیم که بنا داریم از این پس آگاهی‌های فشرده‌ای را در زمینه‌ی تندرستی و سلامت (در قالب بسته‌های فشرده‌ی رسانه‌ای: خبر یا داده‌نگاره یا ...) در اختیار کاربران iiiwe و پیش روی مخاطبان گروه دیرین بگذاریم.

در همین راستا، این بار از مخاطبان ارجمندمان دعوت می‌کنیم داده‌نگاره‌ی زیر را که دربردارنده‌ی دانستنی‌های پایه درباره‌ی «تفاوت‌های بنیادین میان ابولا و آنفلوانزا» است، ملاحظه و مطالعه بفرمایند :


Tandorosto005
گروه رسانه‌ای دیرین 09:54 چهارشنبه 31 تیر 1394
1
 گروه رسانه‌ای دیرین


همان‌گونه که مخاطبان ارجمند و پی‌گیر «گروه رسانه‌ای دیرین» در دو هفته‌ی اخیر دیده‌اند، چندی‌ست افزون بر مباحث تخصصی و مهندسی، آگاهی‌رسانیِ کاربردی در زمینه‌ی تندرستی و سلامت (در قالب بسته‌های فشرده‌ی رسانه‌ای: خبر یا داده‌نگاره یا ...) را نیز آغاز کرده‌ایم؛ و بر آن‌ایم که روزنوشتِ «تازه‌ترین یافته‌ها در زمینه‌ی تندرستی» در iiiwe را به مدخل و جایگاهی برای دست‌یابی به آگاهی‌های فشرده‌ی کاربردی در زمینه‌ی تندرستی بدل کنیم.

در همین راستا، این بار از مخاطبان پی‌گیرمان دعوت می‌کنیم داده‌نگاره‌ی زیر را که دربردارنده‌ی دانستنی‌های پایه درباره‌ی «کارهای بایسته برای جلوگیری از انتقال ویروس سرماخوردگی» است، ملاحظه و مطالعه بفرمایند:


Dirin-Tandorosti006
گروه رسانه‌ای دیرین 16:35 پنجشنبه 1 مرداد 1394
1
 گروه رسانه‌ای دیرین


همان‌گونه که مخاطبان ارجمند و پی‌گیر «گروه رسانه‌ای دیرین» در دو هفته‌ی اخیر دیده‌اند، چندی‌ست افزون بر مباحث تخصصی و مهندسی، آگاهی‌رسانیِ کاربردی در زمینه‌ی تندرستی و سلامت (در قالب بسته‌های فشرده‌ی رسانه‌ای: خبر یا داده‌نگاره یا ...) را نیز آغاز کرده‌ایم؛ و بر آن‌ایم که روزنوشتِ «تازه‌ترین یافته‌ها در زمینه‌ی تندرستی» در iiiwe را به مدخل، درگاه و جایگاهی برای دست‌یابی به آگاهی‌های فشرده‌ی کاربردی در زمینه‌ی تندرستی بدل کنیم.

در همین راستا، این بار از مخاطبان پی‌گیرمان دعوت می‌کنیم داده‌نگاره‌ی زیر را که دربردارنده‌ی دانستنی‌های پایه درباره‌ی «سودمندی‌های ویژه‌ی روغن ماهی و تفاوت میان امگا 3، امگا 6 و امگا 9» است، ملاحظه و مطالعه بفرمایند:


Roqan-Mahi
گروه رسانه‌ای دیرین 10:41 آدینه 2 مرداد 1394
1
 گروه رسانه‌ای دیرین


مخاطبان ارجمند و پی‌گیر «گروه رسانه‌ای دیرین» در دو هفته‌ی اخیر دیده‌اند که چندی‌ست افزون بر مباحث تخصصی و مهندسی، آگاهی‌رسانیِ کاربردی در زمینه‌ی تندرستی و سلامت (در قالب بسته‌های فشرده‌ی رسانه‌ای: خبر یا داده‌نگاره یا ...) را نیز آغاز کرده‌ایم؛ و بر آن‌ایم که روزنوشتِ «تازه‌ترین یافته‌ها در زمینه‌ی تندرستی» در iiiwe را به مدخل، درگاه و جایگاهی برای دست‌یابی به آگاهی‌های فشرده‌ی کاربردی در زمینه‌ی تندرستی بدل کنیم.

در همین راستا، این بار از مخاطبان پی‌گیرمان، به‌ویژه بانوان و دوشیزگان ارجمند عضو iiiwe دعوت می‌کنیم داده‌نگاره‌ی زیر را که دربردارنده‌ی دانستنی‌های پایه درباره‌ی «سرطان تخمدان : قاتل خاموش زنان» است، ملاحظه و مطالعه بفرمایند:


Tandorosti006
گروه رسانه‌ای دیرین 19:48 شنبه 3 مرداد 1394
0
 گروه رسانه‌ای دیرین


مخاطبان ارجمند و پی‌گیر «گروه رسانه‌ای دیرین» در دو هفته‌ی اخیر دیده‌اند که چندی‌ست افزون بر مباحث تخصصی و مهندسی، آگاهی‌رسانیِ کاربردی در زمینه‌ی تندرستی و سلامت (در قالب بسته‌های فشرده‌ی رسانه‌ای: خبر یا داده‌نگاره یا ...) را نیز آغاز کرده‌ایم؛ و بر آن‌ایم که روزنوشتِ «تازه‌ترین یافته‌ها در زمینه‌ی تندرستی» در iiiwe را به مدخل، درگاه و جایگاهی برای دست‌یابی به آگاهی‌های فشرده‌ی کاربردی در زمینه‌ی تندرستی بدل کنیم.

در همین راستا، این بار از مخاطبان پی‌گیرمان دعوت می‌کنیم داده‌نگاره‌ی زیر را که دربردارنده‌ی دانستنی‌های پایه درباره‌ی «ویژگی‌ها و سودمندی‌های مواد خوراکی بر پایه‌ی رنگ آن‌ها» است، ملاحظه و مطالعه بفرمایند:

/Tandorosti007
گروه رسانه‌ای دیرین 18:40 یکشنبه 4 مرداد 1394
0
 گروه رسانه‌ای دیرین


مخاطبان پی‌گیر و ارجمند «گروه رسانه‌ای دیرین» در نزدیک به سه هفته‌ی اخیر دیده‌اند که چندی‌ست افزون بر مباحث تخصصی و مهندسی، آگاهی‌رسانیِ کاربردی در زمینه‌ی تندرستی و سلامت (در قالب بسته‌های فشرده‌ی رسانه‌ای: خبر یا داده‌نگاره یا ...) را نیز آغاز کرده‌ایم؛ و بر آن‌ایم که روزنوشتِ «تازه‌ترین یافته‌ها در زمینه‌ی تندرستی» در iiiwe را به درگاه و مدخلی برای دست‌یابی به آگاهی‌های فشرده‌ی کاربردی در زمینه‌ی تندرستی بدل کنیم.

در همین راستا، این بار از مخاطبان پی‌گیرمان دعوت می‌کنیم داده‌نگاره‌ی زیر را که دربردارنده‌ی دانستنی‌های پایه درباره‌ی «چیستی کالری و چه‌گونگی کنترل مصرف آن» است، ملاحظه و مطالعه بفرمایند:


Tandorosti008
محمدرضا جمشیدیان 20:39 یکشنبه 4 مرداد 1394
1
 محمدرضا جمشیدیان
ممنون از امیریاشار خان فیلا
من با استفاده از app اندازه گیری کالری 10 کیلو از وزنم را کم کردم.
فکر می کنم برای همه دوستانی که اضافه وزن دارند کمک می کنه.

امیر یاشار فیلا 11:42 دوشنبه 5 مرداد 1394
0
 امیر یاشار فیلا

از شما بابت توجه و ابراز لطف‌تان سپاس‌گزارم جناب آقای مهندس جمشیدیان؛
و مشارکت‌تان در راستای پُربارتر و کاربردی‌تر شدنِ آگاهی‌های این صفحه را ارج می‌نهم.
گروه رسانه‌ای دیرین 14:47 دوشنبه 5 مرداد 1394
0
 گروه رسانه‌ای دیرین


White Veggies
برگرفته از :
 http://blogs.webmd.com/food-and-nutrition


گروه رسانه‌ای دیرین 11:49 سه شنبه 6 مرداد 1394
0
 گروه رسانه‌ای دیرین


مخاطبان پی‌گیر و ارجمند «گروه رسانه‌ای دیرین» در نزدیک به سه هفته‌ی اخیر دیده‌اند که چندی‌ست افزون بر مباحث تخصصی و مهندسی، آگاهی‌رسانیِ کاربردی در زمینه‌ی تندرستی و سلامت (در قالب بسته‌های فشرده‌ی رسانه‌ای: خبر یا داده‌نگاره یا ...) را نیز آغاز کرده‌ایم؛ و بر آن‌ایم که روزنوشتِ «تازه‌ترین یافته‌ها در زمینه‌ی تندرستی» در iiiwe را به درگاه و مدخلی برای دست‌یابی به آگاهی‌های فشرده‌ی کاربردی در زمینه‌ی تندرستی بدل کنیم.

در همین راستا، این بار از مخاطبان پی‌گیرمان دعوت می‌کنیم داده‌نگاره‌ی زیر را که دربردارنده‌ی دانستنی‌های پایه درباره‌ی «خستگی دیجیتالی چشم» است، ملاحظه و مطالعه بفرمایند:Tandorosti009
گروه رسانه‌ای دیرین 19:58 چهارشنبه 7 مرداد 1394
0
 گروه رسانه‌ای دیرین

مخاطبان پی‌گیر و ارجمند «گروه رسانه‌ای دیرین» در سه هفته‌ی اخیر دیده‌اند که چندی‌ست افزون بر مباحث تخصصی و مهندسی، آگاهی‌رسانیِ کاربردی در زمینه‌ی تندرستی و سلامت (در قالب بسته‌های فشرده‌ی رسانه‌ای: خبر یا داده‌نگاره یا ...) را نیز آغاز کرده‌ایم؛ و بر آن‌ایم که روزنوشتِ «تازه‌ترین یافته‌ها در زمینه‌ی تندرستی» در iiiwe را به درگاه و مدخلی برای دست‌یابی به آگاهی‌های فشرده‌ی کاربردی در زمینه‌ی تندرستی بدل کنیم.

در همین راستا، این بار از مخاطبان پی‌گیرمان دعوت می‌کنیم داده‌نگاره‌ی زیر را که دربردارنده‌ی دانستنی‌های پایه درباره‌ی «ویتامین B کمپلکس» است، ملاحظه و مطالعه بفرمایند:

Tandorosti010
گروه رسانه‌ای دیرین 01:39 آدینه 9 مرداد 1394
0
 گروه رسانه‌ای دیرین


Tandorosti011
برگرفته از :
www.nature.com


گروه رسانه‌ای دیرین 01:30 سه شنبه 13 مرداد 1394
1
 گروه رسانه‌ای دیرین

مخاطبان پی‌گیر و ارجمند «گروه رسانه‌ای دیرین» در چهار هفته‌ی اخیر دیده‌اند که چندی‌ست افزون بر مباحث تخصصی و
مهندسی، آگاهی‌رسانیِ کاربردی در زمینه‌ی تندرستی و سلامت (در قالب بسته‌های فشرده‌ی رسانه‌ای: خبر یا داده‌نگاره یا ...) را نیز آغاز کرده‌ایم؛ و بر آن‌ایم که روزنوشتِ «تازه‌ترین یافته‌ها در زمینه‌ی تندرستی» در iiiwe را به درگاه و مدخلی برای دست‌یابی به آگاهی‌های فشرده‌ی کاربردی در زمینه‌ی تندرستی بدل کنیم.

در همین راستا، این بار از مخاطبان پی‌گیرمان دعوت می‌کنیم داده‌نگاره‌ی زیر را درباره‌ی «آنچه نوشیدن نوشابه طی بک ساعت با تن ما می‌کند»، ملاحظه و مطالعه بفرمایند:


Nushabe
گروه رسانه‌ای دیرین 16:13 سه شنبه 13 مرداد 1394
0
 گروه رسانه‌ای دیرین

مخاطبان پی‌گیر و ارجمند «گروه رسانه‌ای دیرین» در چهار هفته‌ی اخیر دیده‌اند که چندی‌ست افزون بر مباحث تخصصی و مهندسی، آگاهی‌رسانیِ کاربردی در زمینه‌ی تندرستی و سلامت (در قالب بسته‌های فشرده‌ی رسانه‌ای: خبر یا داده‌نگاره یا ...) را نیز آغاز کرده‌ایم؛ و بر آن‌ایم که روزنوشتِ «تازه‌ترین یافته‌ها در زمینه‌ی تندرستی» در iiiwe را به درگاه و مدخلی برای دست‌یابی به آگاهی‌های فشرده‌ی کاربردی در زمینه‌ی تندرستی بدل کنیم.

در همین راستا، این بار از مخاطبان پی‌گیرمان دعوت می‌کنیم داده‌نگاره‌ی زیر را درباره‌ی «چیستی و کارکرد پروبیوتیک‌های درون تن آدمی»، ملاحظه و مطالعه بفرمایند:

 Tandorosti012
گروه رسانه‌ای دیرین 11:41 یکشنبه 18 مرداد 1394
1
 گروه رسانه‌ای دیرین


مخاطبان پی‌گیر و ارجمند «گروه رسانه‌ای دیرین» در نزدیک به یک ماه گذشته دیده‌اند که چندی‌ست افزون بر مباحث تخصصی و مهندسی، آگاهی‌رسانیِ کاربردی در زمینه‌ی تندرستی و سلامت (در قالب بسته‌های فشرده‌ی رسانه‌ای: خبر یا داده‌نگاره یا ...) را نیز آغاز کرده‌ایم؛ و بر آن‌ایم که روزنوشتِ «تازه‌ترین یافته‌ها در زمینه‌ی تندرستی» در iiiwe را به درگاه و مدخلی برای دست‌یابی به آگاهی‌های فشرده‌ی کاربردی در زمینه‌ی تندرستی بدل کنیم.

در همین راستا، این بار از مخاطبان پی‌گیرمان دعوت می‌کنیم داده‌نگاره‌ی زیر را درباره‌ی «ترس یا هراس (فوبیا) و پیامدهایش در تن و روان»، ملاحظه و مطالعه بفرمایند:


Haraas Fobia
گروه رسانه‌ای دیرین 12:53 یکشنبه 18 مرداد 1394
1
 گروه رسانه‌ای دیرین


Thinking-about-Obesity
برگرفته از :
www.thehealthsite.com


گروه رسانه‌ای دیرین 16:23 پنجشنبه 22 مرداد 1394
0
 گروه رسانه‌ای دیرین


Tandorosti-Gen-Obesity
برگرفته از:
www.medicalnewstoday.com


گروه رسانه‌ای دیرین 14:48 آدینه 23 مرداد 1394
0
 گروه رسانه‌ای دیرین


مخاطبان پی‌گیر و ارجمند «گروه رسانه‌ای دیرین» در یک ماه گذشته دیده‌اند که چندی‌ست افزون بر مباحث تخصصی و مهندسی، آگاهی‌رسانیِ کاربردی در زمینه‌ی تندرستی و سلامت (در قالب بسته‌های فشرده‌ی رسانه‌ای: خبر یا داده‌نگاره یا ...) را نیز آغاز کرده‌ایم؛ و می‌کوشیم روزنوشتِ «تازه‌ترین یافته‌ها در زمینه‌ی تندرستی» در iiiwe را درگاه و مدخلی کنیم برای دست‌یابی به آگاهی‌های فشرده‌ی کاربردی در زمینه‌ی تندرستی.

در همین راستا، این بار از شما، مخاطبان پی‌گیرمان دعوت می‌کنیم داده‌نگاره‌ی زیر را که دربردارنده‌ی دانستنی‌های سودمند درباره‌ی «نوشیدن شـیر» است، ببیـنید و بخـوانید:


Tandorosti Shir Milk
گروه رسانه‌ای دیرین 14:49 چهارشنبه 4 شهریور 1394
0
 گروه رسانه‌ای دیرین

مخاطبان پی‌گیر و ارجمند «گروه رسانه‌ای دیرین» در یک ماه و نیم گذشته دیده‌اند که چندی‌ست افزون بر مباحث تخصصی و مهندسی، آگاهی‌رسانیِ کاربردی در زمینه‌ی تندرستی و سلامت (در قالب بسته‌های فشرده‌ی رسانه‌ای: خبر یا داده‌نگاره یا ...) را نیز آغاز کرده‌ایم؛ و می‌کوشیم روزنوشتِ «تازه‌ترین یافته‌ها در زمینه‌ی تندرستی» در iiiwe را درگاه و مدخلی کنیم برای دست‌یابی به آگاهی‌های فشرده‌ی کاربردی در زمینه‌ی تندرستی.

در همین راستا، این بار از مخاطبان پی‌گیرمان دعوت می‌کنیم داده‌نگاره‌ی زیر را که دربردارنده‌ی آگاهی‌های پایه و سودمند درباره‌ی «کارکرد باکتری‌های دستگاه گوارش در تن و مغز آدمی» است، ببینند و بخوانند:

 Tandorosti013
گروه رسانه‌ای دیرین 12:15 یکشنبه 8 شهریور 1394
0
 گروه رسانه‌ای دیرین

مخاطبان پی‌گیر و ارجمند «گروه رسانه‌ای دیرین» در نزدیک به دو ماه گذشته دیده‌اند که چندی‌ست افزون بر مباحث تخصصی و مهندسی، آگاهی‌رسانیِ کاربردی در زمینه‌ی تندرستی و سلامت (در قالب بسته‌های فشرده‌ی رسانه‌ای: خبر یا داده‌نگاره یا ...) را نیز آغاز کرده‌ایم؛ و می‌کوشیم روزنوشتِ «تازه‌ترین یافته‌ها در زمینه‌ی تندرستی» در iiiwe را درگاه و مدخلی کنیم برای دست‌یابی به آگاهی‌های فشرده‌ی کاربردی در زمینه‌ی تندرستی.

در همین راستا، این بار از مخاطبان پی‌گیرمان دعوت می‌کنیم داده‌نگاره‌ی زیر را که دربردارنده‌ی آگاهی‌هایی سودمند درباره‌ی «کارکرد و تأثیر بازی‌های رایانه‌ای بر مغز» است، ببینند و بخوانند:


کارکرد و تأثیر بازی‌های رایانه‌ای بر مغز
گروه رسانه‌ای دیرین 23:05 دوشنبه 16 شهریور 1394
0
 گروه رسانه‌ای دیرین

مخاطبان پی‌گیر و ارجمند «گروه رسانه‌ای دیرین» در نزدیک به دو ماه گذشته دیده‌اند که چندی‌ست افزون بر مباحث تخصصی و مهندسی، آگاهی‌رسانیِ کاربردی در زمینه‌ی تندرستی و سلامت (در قالب بسته‌های فشرده‌ی رسانه‌ای: خبر یا داده‌نگاره یا ...) را نیز آغاز کرده‌ایم؛ و می‌کوشیم روزنوشتِ «تازه‌ترین یافته‌ها در زمینه‌ی تندرستی» در iiiwe را درگاه و مدخلی کنیم برای دست‌یابی به آگاهی‌های فشرده‌ی کاربردی در زمینه‌ی تندرستی.

در همین راستا، این بار از مخاطبان پی‌گیرمان دعوت می‌کنیم داده‌نگاره‌ی زیر را که دربردارنده‌ی آگاهی‌هایی سودمند درباره‌ی «ویژگی‌ها و خواص سودمند سیب‌زمینی» است، ببینند و بخوانند:

Tandorosti015
گروه رسانه‌ای دیرین 10:36 چهارشنبه 18 شهریور 1394
0
 گروه رسانه‌ای دیرین

مخاطبان پی‌گیر و ارجمند «گروه رسانه‌ای دیرین» در نزدیک به دو ماه گذشته دیده‌اند که چندی‌ست افزون بر مباحث تخصصی و مهندسی، آگاهی‌رسانیِ کاربردی در زمینه‌ی تندرستی و سلامت (در قالب بسته‌های فشرده‌ی رسانه‌ای: خبر یا داده‌نگاره یا ...) را نیز آغاز کرده‌ایم؛ و می‌کوشیم روزنوشتِ «تازه‌ترین یافته‌ها در زمینه‌ی تندرستی» در iiiwe را درگاه و مدخلی کنیم برای دست‌یابی به آگاهی‌های فشرده‌ی کاربردی در زمینه‌ی تندرستی.

در همین راستا، این بار از مخاطبان پی‌گیرمان دعوت می‌کنیم داده‌نگاره‌ی زیر را که دربردارنده‌ی آگاهی‌هایی سودمند درباره‌ی «سدیم و روش درستِ مصرف آن» است، ببینند و بخوانند:

Tandorosti016
گروه رسانه‌ای دیرین 21:19 شنبه 4 مهر 1394
0
 گروه رسانه‌ای دیرین


Taqvime-Tan
برگرفته از :
www.cell.com
گروه رسانه‌ای دیرین 01:27 سه شنبه 14 مهر 1394
1
 گروه رسانه‌ای دیرین


Dirin-Tandorosti-Nobel
برگرفته از :
 edition.cnn.com

خبر تکمیلی

گروه رسانه‌ای دیرین 16:19 چهارشنبه 27 آبان 1394
0
 گروه رسانه‌ای دیرین


افزایش احساس شادی با ورزش‌های هوازی

بررسی‌های تازه‌ی پژوهشگران نشان می‌دهد که انجام دادن ورزش‌های هوازی مانند دویدن، به آزاد شدنِ ماده‌ای موسوم به اندوکانابینویید در مغز می‌انجامد که افزایش شادی و احساس نکردنِ درد را به همراه دارد.

متن کامل خبر در خبرگزاری مهر

morning-work-out
گروه رسانه‌ای دیرین 20:42 پنجشنبه 5 آذر 1394
0
 گروه رسانه‌ای دیرین

Tandorosti-November26th